• Головна
  • Академія
    • Священноначаліє
    • Ректор
    • Адміністрація
    • Кафедри
      • Свящ. Писання і Богослів'я
      • Церк.-іст. і Гуман. дисциплін
      • Практичних дисциплін
    • Корпорація викладачів
    • Історія
  • Навчання
  • Наука
    • Наукові видання
    • Науково-методична робота
  • Абітурієнту
  • Фотогалерея
  • Відео
  • Контакти
    • Контакти
    • Наші друзі
    • Надіслати повідомлення
    • Карта сайту
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
  • Головна
  • Оголошення
  • Новини
  • Події
  • Публікації
  • Проповіді
Головна Публікації Псевдоправославний характер учення Ольги Асауляк «Школа єдиного принципу» («Школа духовного подвижництва»)

Псевдоправославний характер учення Ольги Асауляк «Школа єдиного принципу» («Школа духовного подвижництва»)

Четвер, 11 серпня 2011
Публікації

ДоповідьДоповідь виголошена 25 листопада 2010 року у Київській православній богословській академії на науково-практичній конференції на тему: «Псевдоправославні угрупування на території України» студентом 4 курсу ВДС  Долінським Сергієм Вікторовичем.

Ольга Асауляк  ніде прямо не заперечує християнське вчення  про Бога і навіть погоджується з ним. Вона визнає Його як Трійцю, допускаючи при цьому нерівність іпостасей між собою. Називає Бога Творцем Всесвіту і т.д., але доповнює це вчення своїми поширеними тлумаченнями, які входять у пряме протиріччя із християнським вченням, спотворюючи його.

Важливе для кожної віруючої людини вчення про Бога не подається в книгах О. Асауляк в систематичному порядку, а розпорошене по всьому матеріалу частинами, фразами, викладається, як щось давно зрозуміле  і другорядне. Такий спосіб не дає можливості учням критично оцінити подану інформацію, систематизувати та порівняти її з традиційним християнським розумінням.
Бог, згідно з вченням О. Асауляк, це є "розумно-духовна сутність, яка складається із живих духовно-інтелектуальних мислячих матерій. Органами, нервами, тканинами Бога-Творця є цивілізації, зоряні системи, галактики на тонких планах буття. Розумні істоти — є мікроструктури великого організму, які живлять своєю енергією всі системи цілого.  "Вселенський Син Логос вічно народжується на межі духоматерії нових циклів від Найвищого Духа і вічно вертається до Отця, повертаючи через Себе преобразовану матерію світобудови як частину, отриману від Матері Світу. Син Логос не розчиняє взяту від Матері частину. Повертаючись до Отця, Він залишає її в собі як Особистість, котра в Тройці зберігає неповторне світло кожної  істоти. Тому з точки зору О. Асауляк  треба поклоняємося не тільки Тройці, але і Матері — заплідненій Духом матерії. Найвищий Розум створив душу планети для запліднення Променем Божественних Енергій заради зачаття і зрощування плоду Своєї Любові.  Матір Світу зачала плід Любові від Всевишнього. Отець Вселенних повторює свій творчий акт у кожній живій істоті жіночої статі! Чоловік при цьому виступає провідником Духа, активним початком по відношенню до жінки, яка виконує роль світової Душі.
О. Асауляк говорить  про еволюцію Церкви і у зв’язку з цим потребу час від часу переглядати святі і непорушні догмати, оскільки для неї  форма догмата не є абсолютна істина, а лише словесне вираження цієї істини.  Інколи догмати Церкви вона називає «негативом менталу», який "вступає в суперечку з чистою інформацією «духовних сфер», котрою, звичайно, володіє О. Асауляк. Власне, в усіх своїх книгах О. Асауляк веде нищівну і тотальну війну з догматами Церкви, навіює зневажливе ставлення до них своїм послідовникам.
Особливістю вчення О. Асауляк є те, що вона видає його в цілому за вищу стадію розвитку християнства,подає як «надрелігійне християнство». Спрямовуючи своїх учнів до храмів, вона дає їм окультне тлумачення всього побаченого там.
Окрім значної теоретичної бази у вченні О. Асауляк існує розвинута практична сторона. В ній акцент робиться на певну практику досягнення особливого «духовного» стану, при котрому відбуваються «духовні» споглядання (інакше називається «інсайд», від англ.— «внутрішній», «проникнення в середину»). За словами самої О. Асауляк, «інсайд» — це входження в середину свого сердечного храму. Це споглядання своїх внутрішніх структур. Це діалог зі своєю душею, з клітинами своїх органів. Це спілкування з Ангелом-Охоронителем і можливість пробудження своєї внутрішньої людини, через яку встановлюється прямий зв`язок зі Спасителем.  За вченням Церкви, правильна молитва несумісна з уявою. Необхідно вводити розум в слова молитви, нічого не уявляючи, відсікаючи всі думки та образи. Уява — це область людського єства, яка найбільш доступна демонічній дії.
У кожного вчення є свій дух покровитель. У вчення О. Асауляк цього духа вона називає «ієрархом» і ототожнює з Ісусом Христом. О. Асауляк вважає себе «ретранслятором» інформації свого космічного вчителя. Він надиктовує їй цілий ряд лекцій. Можна сказати, що якогось особливого визначеного вчення він не «ретранслює», а повторює стародавні єретичні думки, використовує суміш термінів і понять із різних релігійних систем.
Розглянувш основні положення вчення Ольги Асауляк, можна зробити наступні висновки:
1. Після нічних голосів «невидимих друзів» Ольгою Асауляк був обраний окультний шлях проникнення до невидимого світу. До Церкви вона ніколи не належала і православного шляху не знала. Маючи медіумічні схильності, вона легко прийшла до стану глибокі омани та прелесті.
2. Утворена О. Асауляк ШЄП має на меті зруйнування християнського світогляду і виступає як плацдарм для боротьби з Православною Церквою.
3. В наверненні до ШЄП і подальшому навчанні в ній використовуються сектантський метод: «мета виправдовує засоби».
4. Вчення О. Асауляк про Бога носить яскраво виражений пантеїстичний характер, наслідує древні єресі «оригеністів» та ін. Весь світ для неї є породженням із сутності божества.
5. Зло є необхідністю і утворюється одночасно з добром; вводиться поняття еволюції ангелів та інших істот, заперечується пекло та ін.
6. Принижується роль Христа і відчайдушне заперечується істинність Церкви Христової та необхідність церковних Таїнств.
7. Пропонується своя «антицерква» (ЄВЦ).
8. Спотворюється природа людини і навіюється думка, що людина повинна стати на землі богом без Бога.
9. Використовуються магічні практики окультизму -інсайди.
10. Вона закликає вступати у спілкування з бісами (кураторами).
О. Асауляк є шкідливим і згубним не тільки для кожного православного християнина, але і для всієї Церкви. Воно сугубо єретичне, навіяне  дияволом з метою відірвати немічних у вірі людей від Християнської Церкви, від джерела спасіння, зробити їх ворогами Божими, і тому не може бути православним ні в теоретичній частині, ні в практичній. Школа О. Асауляк — це чітка методика руйнування християнського світогляду, її диявольські напади спрямовані у першу чергу на найважливіші положення та догмати Православного вчення.
По суті, школа О. Асауляк стала небезпечною сектою в надрах Православної Церкви, де послідовники О. Асауляк, не будучи приналежними до Церкви, хочуть користуватися її благодатними дарами та претендують на пізнання земного і Божественного світу. Християни, які з прихильністю ставляться до вищезгаданого вчення, наражаються на небезпеку позбавити себе вічних благ і спілкування з Христом у Царстві Небесному.

Поділитися з друзями

Vkontakte Facebook Twitter Google Bookmarks
 

© 2011 Волинська православна богословська академія. Всі права застережено. При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання на www.vpba.org – ОБОВ’ЯЗКОВЕ. За зміст статей та достовірність фактів, поданих у статтях, відповідальність несе автор. Створено: "Axios"-WebStudio